Jak wybrać fotografa weselnego ?

Jeśli właśnie dokonujesz wyboru fotografa ślubnego na swoje wesele lub inne wydarzenie okolicznościowe, koniecznie sprawdź na jakie kluczowe elementy warto zwrócić uwagę. Bezwątpienia zdjęcia ślubne to pamiątka do której będziecie wracać przez długie lata.  Istnieje wiele kwestii, na które należy zwrócić uwagę a najważniejsze z nich to:  portfolio, umowa, opinie, osobowość, umowa, styl pracy, sprzęt fotografa. Jako DJ na wesele, którzy mają kontakt z wieloma fotografami, zapewniam Cię, że jeśli weźmiecie pod uwagę wszystkie czynniki, dokonasz właściwego wyboru fotografa ślubnego.

Portfolio fotografa na wesele:

Przed wyborem fotografa trzeba zapoznać się z portfolio oraz upewnić się, że nadajecie na tych samych falach. Istnieje wiele rozmaitych stylistyk topowych fotografów ślubnych, które są skrajnie różne pod względem postprodukcji - późniejszej obróbki. Na pewno błędem jest próba przekonania fotografa do swojej własnej wizji. Musicie być absolutnie pewnie, że prezentowane zdjęcia są w waszym klimacie. Wielu fotografów robi oraz obrabia zdjęcia wg aktualnie panujących trendów, nie znaczy to jednak, że takie zdjęcia będą "ładne" za kilka lub kilkanaście lat. Nasze zdanie na ten temat jest takie, że warto szukać fotografów, którzy szukają ciekawych kadrów  a ich zdjęcia wyglądają naturalnie. Takie zdjęcia zawsze będą wyglądały dobrze.

Oferta forografa ślubnego:

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę kiedy oddawane są zdjęcia parze mlodej. Nie są rzadkością terminy realizacji materiału sięgające pół roku czasami rok.  Bardzo ważną kwestią są również godziny pracy fotografa oraz ilość oddawanych zdjęć (poddanych obróbcę). Forografowie weselni mają w swoich pakietach usługi dodatkowe takie jak : sesja narzeczeńska lub sesja plenerowa. Warto zwrócić uwagę co wchodzi w skład proponowanego pakietu.

 

Osobowość fotografa:

Warto spotkać się z fotografem, sprawdzić czy dobrze czujecie się w jego towarzystwie. Fotograf będzie wam towarzyszył w trakcie przygotowań, ślubu, weselu i być może późniejszej sesji plenerowej. Warto upewnić się, że charakter jego osoby nie jest nadmiernie przytłaczający.

 Styl pracy:

Część fotografów stara się być "niewidocznym" na ślubie lub weselu, starając się nie przeszkadzać w dobrej zabawie lub wzruszających chwilach. Wychodzą oni z założenia, że są tam po to aby udokumentować wszystkie wydarzenia mające miejsce na ceremonii ślubnej oraz weselu.  Z kolei inna grupa fotografów, z którymi mamy przyjemność czasami pracować zdecydowanie bardziej wchodzi w interakcję z gośćmi starając się zachęcić weselników do ustawienia się w określony sposób, uśmiechnięcia się lub zrobienia jakiejś miny. Takie zdjęcia również będą miały inny charakter.

 

 

 

Sprzęt fotografa:

 

Istnieje wiele marek sprzętu foto: Sony, Canon, Nikon. Na czym pracuje dany fotograf jest kwestią wygody i przyzwyczajenia. Warto jednak upewnić się, że Wasz fotograf posiada zapasowy sprzęt w razie awarii lub uszkodzenia. W naszym wieloletnim doświadczeniu kilka razy zdarzyło się, że sprzęt fotografa uległ poważnej awarii a sam fotograf nie dysponował innym aparatem. Wówczas reportaż ślubny jest niepełny i gorszej jakości.

Poniżej przykład czego fotograf weselny nie powinien robić na weselu z punktu widzenia DJ weselnego. Jest to zdecydowany przykład braku doświadczenia w branży ślubnej.

Sesja zdjęciowa pary młodej w trakcie wesela.

Zdarza się, że część fotografów ślubnych nadal praktykuje sesje zdjęciowe pary młodej w dzień imprezy weselnej. Tego typu zabiegi oczywiście są dużym błędem, gdyż bardzo często para młoda znika na co najmniej godzinę lub dwie. Sesje tego typu często organizowane są poza miejscem, w którym organizowane jest wesele. Brak pary młodej przez tak długi czas na ich własnej imprezie sprawia, że trudniej jest pobudzić gości do zabawy lub podtrzymać dobrą zabawę. Większość atrakcji przewidzianych na weselu jest związana z udziałem pary młodej. W 90% takie sesje organizowane są w inny dzień już po weselu, jest to zdecydowanie lepsze podejście fotografa ślubnego.

Comments are closed.

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram