Ranking 10 najbardziej lubianych i popularnych zabaw weselnych.

Ranking 10 najbardziej lubianych i popularnych zabaw weselnych.

Wesele jest nie tylko świetną okazją do wielu godzin tańca, ale i również do wszelakich zabaw, które pozwolą Ci zintegrować się ze wszystkimi Gośćmi. Bez zabaw trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wesele.
Po zrobieniu wywiadu środowiskowego, przygotowałam dla Ciebie 10 najpopularniejszych zabaw weselnych (oprócz tych najbardziej standardowych i oczepin), przy których Twoi Goście nie tylko szybko się zintegrują i rozluźnią, ale także będą się świetnie bawić i przede wszystkim - nie będą się nudzić.

1.Jaka to melodia ?

- jest to zabawa przede wszystkim integracyjna. Zbieramy 2 drużyny ochotników - pierwsza to znajomi i rodzina Panny Młodej wraz z nią, a druga - znajomi i rodzina Pana Młodego oraz on samego. Para Młoda siada na krzesłach otoczona swoją drużyną, zespół gra fragment znanego utworu i drużyny zgadują co to za utwór, czyli jaka to melodia? Osoba, która zna odpowiedź podnosi rękę do góry, a prowadzący prosi o udzielenie odpowiedzi podchodząc do niego z mikrofonem. Drużyna, która rozpozna więcej utworów i poda prawidłowe tytuły wygrywa.

 2.Orkiestra

- będziesz do tej zabawy potrzebować batut lub pałeczek do jedzenia chińskiego, które świetnie zastąpią batutę. Ponownie tworzymy 2 drużyny, które stoją na środku sali, wybieramy spośród nich dwóch dyrygentów, reszta uczestników to konkretne instrumenty: kontrabas, flet, waltornia, skrzypce itd. Im więcej instrumentów tym lepiej. Na początku każdy zespół ma chwilę na spróbowanie swoich możliwości i talentów - dyrygent wskazuje na konkretną osobę - instrument, a on wtedy się odzywa. Zespoły występują na przemian, a Goście aplauzem wybierają zwycięzców - lepszą orkiestrę.

3.Kopciuszek

- jak sama nazwa wskazuje - nawiązujemy do znanej bajki dla dzieci “Kopciuszek”. Panowie, którzy biorą udział w zabawie wychodzą z sali, a panie zdejmują pantofelki i kładą na środku sali. Panowie wchodzą do sali, zabierają buty i mają za zadanie odnaleźć właścicielkę bucika i poprosić ją do tańca. Wbrew pozorom to zabawa nie tylko dla młodszych gości - przy niej świetnie bawią się WSZYSCY.

4.Karaoke

- zabawa znana chyba każdemu. Śpiewamy do mikrofonu piosenki wyłącznie do podkładu muzycznego jedynie z tekstem. Z ochotnikami może śpiewać więcej osób, a refreny mogą być wykonywane przez wszystkich Gości.

5.A kto się w styczniu urodził….?

- Brzmi znajomo, prawda? Jest to zabawa wykorzystywana na wielu imprezach, urodzinach, parapetówkach i jest jedną z najbardziej popularnych zabaw integracyjnych. Zabawę zaczyna prowadzący przyśpiewką:

A kto się w styczniu urodził,
Ma wstać, ma wstać, ma wstać!
Kieliszek swój do ręki wziąć
I wypić, aż do dna!

Jakżeś wypił to se nalej,
A butelkę podaj dalej! x2

Następne zwrotki są bardzo podobne, zmieniamy tylko nazwę miesięcy, a w śpiew angażujemy wszystkich Gości. Jak tekst przyśpiewki wskazuje - osoby urodzone w konkretnym miesiącu wstają i wypijają kieliszek wódki.

6.Konkurs tańca

- wybieramy kilka par, sędziuje Para Młoda i Świadkowie. Wygrywa ta para, której najdłużej uda się zostać na parkiecie. Żeby było trudniej - można zmodyfikować tę zabawę wprowadzając do niej elementy siłowe (np. tańcząc w przysiadzie bądź z partnerką na rękach), zręcznościowe (tańczącym parom dodaje się różne dodatkowe przedmioty, np. balon, jajko na łyżce, sól na łyżeczce, para która upuści przedmiot odpada).

7.Deptany

- jak sama nazwa wskazuje chodzi o deptanie...baloników. Małe baloniki przywiązujemy cienką tasiemką lub sznurkiem do każdej nogi. Uczestnicy depczą baloniki innym parom podczas słyszanej muzyki. Wygrywa para, która zostanie z kompletem bądź ostatnim balonem. Dla utrudnienia, jeśli ktoś zdepcze balon, gdy muzyka nie będzie grać - depcze jednego ze swoich baloników.

8.Wróżby

- przygotowujemy baloniki z wróżbami w środku. Młoda Para przekłuwa na zmianę baloniki i odczytuje wróżby na głos. Wśród wróżb mogą się znaleźć np.
-będziesz zawsze kierowcą
-będziesz wydawać wspólne oszczędności
-będziesz chodzić do solarium
-będziesz zawsze przewijać pieluchy itd.

9.Przebieranki z plecaka

- zabawa dla wszystkich Gości. Gromadzimy Gości w kółku, przekazują sobie jakiś atrybut - może to być krawat, bukiecik, pantofelek z ręki do ręki. Kiedy muzyka przestaje grać osoba, która w tym momencie trzyma atrybut wyciąga z wnętrza plecaka podsuwanego przez prowadzącego jakąś rzecz, którą musi ubrać. Rzeczy wykorzystane do tej zabawy są różnorodne, wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności prowadzącego. Wśród nich mogą znaleźć się np.
-smoczek
-kask
-różowe okulary
-kalosze
-białe skarpetki
-cylinder
-peruka
-kalesony itd.

10.Całuj i podaj dalej!

- jest to bardzo sympatyczna zabawa, która pozwala ponownie na integrację Twoich Gości. Aby przełamać pierwsze lody można przeprowadzić ją już na początku wesela. Zabawa zaczyna się od pocałunku Pary Młodej, która podaje pocałunek sąsiadom. Następnie sąsiedzi przekazują całusa z kolei swoim sąsiadom. Zabawa trwa do momentu, w którym pocałunek nie wróci do Pary Młodej.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie drobnych nagród dla zwycięzców konkretnych zabaw w postaci specjalnego tańca z Panną Młodą lub Panem Młodym lub choćby nawet butelka wódki weselnej, których i tak jest pod dostatkiem. Przy większej dozie fantazji, można pokusić się o śmieszne upominki w postaci biletów do cyrku lub zoo, kolorowych lizaków, śmiesznych dyplomów albo certyfikatów, biletów autobusowych z karteczką “podróż dla dwojga” i wielu innych.
Wspólne przyśpiewki również zbliżają, więc należy śpiewać ich jak najwięcej.

 

Ranking 10 najbardziej lubianych i popularnych zabaw weselnych.

Obecnie pojawia się tendencja do rezygnacji z zabaw weselnych, a przecież to one tworzą tę niesamowitą atmosferę zabawy, radości i uśmiechu, abstrahując od tego, że są od dawna wpisane w polską tradycję. Wystarczy o sprecyzowanie swoich wymagań, rozmowę z prowadzącym jakie zabawy mają się znaleźć na Twoim Weselu, a jakich sobie kategorycznie nie życzysz, ustalenie granicy zabawy i dobrego gustu. Wszystko ma opierać się o fantastyczną i kulturalną, i pozbawioną wulgarności zabawę do samego rana, bo przecież o to właśnie chodzi. Mam rację?

Autor: Kaja Rekieć

Comments are closed.

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram